تور استانبول

موزه باستان‌شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول نه تنها بزرگترین موزه باستان شناسی ترکیه بلکه یکی از معروف ترین موزه های جهان به شمار می رود. در کنار ساختمان موزه باستان شناسی دو موزه دیگر به نام های موزه شرق باستان و موزه هنر اسلامی وجود دارد که مجموعا بیش از یک میلیون شی تاریخی موجود می باشد.

 

تور لحظه آخری استانبول
موزه باستانشناسی استانبول توسط عثمان حمدی بی در سال 1883 با عنوان مدرسه صنایع هنری ساخته شد و در بین سالهای 1891-1875 به عنوان موزه موزه سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. این مکان در بازسازی های سال های 1919-1917 و 1935-1932 به صورت موزه درآمد. معمار موزه باستان شناسی استانبول الکساندر والری است که معماری قصر پرا نیز از آثار اوست. موزه باستان شناسی استانبول یکی از سازه های برجسته در سبک نئوکلاسیک استانبول است. الهام بخش نمای این ساختمان، تابوت زنان عزادار و تابوت اسکندر بوده که هر دو از برجسته ترین آثاری هستند که دورن موزه نگهداری می شوند.
موزه باستان شناسی استانبول موزه ای دیدنی می باشد که اشیاء عتیقه  فراوانی در این موزه جمع اوری شده و نگهداری می شود.موزه باستانشناسی استانبول در منطقه امینونو استانبول واقع شده است و از جایی که نزدیک به کاخ توپکاپی واقع شده، دسترسی به این مکان تاریخی شگفت آور برای گردشگران بسیار آسان است. شما می توانید از انواع وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تراموا برای رسیدن به موزه باستانشناسی بهره ببرید. همپنین برای رسیدن به موزه ی باستان شناسی می توانید سوار تراموای کاباتاش زیتین بورنو شوید ودر ایستگاه گلخانه پیاده شوید و به آسانی به موزه ی باستانشناسی استانبول برسید و از لذت آشنایی با تاریخ ترکیه و جهان در استانبول بهره مند شوید.
موزه ی باستانشناسی استانبول همه روزه، از ساعت 9 صبح تا 7 عصر برای بازدید عموم باز است.


آژانس مسیر سبز

تور استانبول

02188993012

02188356405

 

خیابان گمنام - کاج شمالی - فتحی شقاقی غربی 8 - شماره 83

تور استانبول